Гүн тос шарагч хоолой хэлбэрийн халаалтын элемент нь орчин үеийн бойлер эсвэл зуухны тоног төхөөрөмжийн зайлшгүй чухал бүрэлдэхүүн хэсэг юм. Тос шарагч халаалтын элементийн гол үүрэг нь цахилгаан энергийг дулааны энерги болгон үр дүнтэй хувиргах, улмаар тосны температурыг нарийн хянах явдал юм. Гүн тос шарах төхөөрөмжийн бүхэл бүтэн гол бүрэлдэхүүн хэсгүүдийн нэг болох халаалтын элементийн ач холбогдол нь өөрөө тодорхой юм. Цахилгаан хоолой хэлбэрийн халаалтын элемент нь тосны температур шаардлагатай хоол хийх температурт тогтвортой хүрч чадах эсэхийг шууд тодорхойлдог бөгөөд ингэснээр хоолны амт, өнгө, ерөнхий чанарт мэдэгдэхүйц нөлөөлдөг.
Тосны гүн шарагчийн халаалтын элементийн гол үүрэг нь тосны саванд тогтвортой дулааны эх үүсвэр өгөх, тосны температур жигд өсч, зохих хязгаарт байх боломжийг хангах явдал юм. Энэ процесс нь тосны чанар муудах эсвэл хэт өндөр температураас болж хоол хүнс шатахаас урьдчилан сэргийлэх, мөн шарах үндсэн шаардлагыг хангахад хэт бага температураас зайлсхийхийн тулд маш нарийн температурын хяналтын технологи шаарддаг. Жишээлбэл, өндөр температурын нөхцөлд тосны температур утааны цэгээсээ тасралтгүй хэтэрвэл энэ нь зөвхөн хоол хийх утаа үүсгэхээс гадна тосонд химийн өөрчлөлт үүсгэж, хортой бодис үүсгэж, эрүүл мэндэд сөргөөр нөлөөлж болзошгүй юм. Бага температурын нөхцөлд шарсан хоол хүнс хэт их тос шингээж, тослог, хангалттай шаржигнуур биш бүтэцтэй болж болзошгүй.
| Бүтээгдэхүүний нэр | Цахилгаан арилжааны гүн тос шарагч дүрэх хоолой халаагч элемент |
| Чийгшлийн төлөвийн тусгаарлагчийн эсэргүүцэл | ≥200MΩ |
| Чийглэг дулааны туршилтын дараах тусгаарлагчийн эсэргүүцэл | ≥30MΩ |
| Чийгшлийн төлөвийн алдагдлын гүйдэл | ≤0.1мА |
| Гадаргуугийн ачаалал | ≤3.5Вт/см2 |
| Хоолойн диаметр | 6.5мм, 8.0мм, 10.7мм гэх мэт. |
| Дүрс | Захиалгат |
| Эсэргүүцлийн хүчдэл | 2,000В/мин |
| Тусгаарлагдсан эсэргүүцэл | 750МОм |
| Хэрэглээ | Шарагч халаалтын элемент |
| Хоолойн урт | 300-7500мм |
| Терминал | Захиалгат |
| Зөвшөөрөл | CE/ CQC |
| Терминалын төрөл | Захиалгат |
| JINGWEI халаагуур нь мэргэжлийн тосны гүн шарагч халаалтын элемент үйлдвэрлэгч бөгөөд бид 25 гаруй жилийн турш захиалгаар хийсэн цахилгаан халаалтын хоолой үйлдвэрлэж ирсэн.Шарагчийн халаалтын элементийн хүчийг мөн шаардлагын дагуу өөрчилж болно. Хоолойн толгойд бид ихэвчлэн фланц, фланцын материалыг ашигладаг бөгөөд бид зэвэрдэггүй ган эсвэл зэс ашигладаг. | |
1. Хурдан халаалтын хурд болон температурын огцом өсөлт:Гүн тос шарагчны халаалтын хоолой нь тосыг шууд халаадаг бөгөөд энэ нь тосны температурыг хурдан нэмэгдүүлж, хоол хийх хугацааг богиносгодог.
2. Дулаан дамжуулах өндөр үр ашиг:Том хэмжээний холбоо барих хэсэгтэй тул дулааныг тос руу хурдан шилжүүлж чаддаг
3. Урт хугацааны ашиглалтын хугацаа:Өндөр чанартай тосны гүн шарагч халаалтын элементүүд нь удаан эдэлгээтэй бөгөөд удаан хугацаанд ашиглах боломжтой
4. Өндөр хүчин чадал:Тос шарагчны гүн халаалтын хоолой нь харьцангуй өндөр хүчин чадалтай тул хурдан шарах хэрэгцээг хангаж чадна
5. Зай хэмнэх:Тос шарагчны халаалтын хоолой харьцангуй авсаархан тул гүн шарагчны дотоод зайг хэмнэх боломжтой
6. Цэвэрлэхэд хялбар:Ихэнх загварууд нь цэвэрлэх, засвар үйлчилгээ хийхэд хялбар салгаж болох эд ангиудаар тоноглогдсон байдаг
*** Шарсан тахиа, гамбургер ресторанууд (KFC, McDonald's гэх мэт) нь өндөр хүчин чадалтай арилжааны шарагч (3-10кВт чадалтай) ашигладаг бөгөөд халаалтын хоолой нь өндөр температурт тэсвэртэй, зэврэлтэнд тэсвэртэй (зэвэрдэггүй ган) байх шаардлагатай.
*** Тасралтгүй ажиллахын тулд хурдан халаалт болон халаалтын хоолойн бат бөх тогтвортой байдал шаардлагатай.
Лавлагаа өгөхөөс өмнө доорх үзүүлэлтүүдийг бидэнд илгээнэ үү:
1. Бидэнд зураг эсвэл бодит зургийг илгээх;
2. Халаагчийн хэмжээ, чадал болон хүчдэл;
3. Халаагчийн тусгай шаардлага.
Холбоо барих: Амие Жан
Email: info@benoelectric.com
Вечат: +86 15268490327
Ватсап: +86 15268490327
Skype: amiee19940314















